رابطه سلامتی و شکرگزاری

  مهارت
  رابطه ی سلامتی و شکرگزاری

  سلامتی بزرگترین ثروتی هست که انسان ها دارند و متاسفانه تا زمانی که دچار بیماری یا مشکل فیزیکی مثل شکستگی دست و پا و … در بدن خود نشوند ، قدر سلامتی جسمی خود را نمی دانند . در واقع سلامتی بزرگترین ثروت و هدیه ای است که خداوند متعال به بندگانش عطا کرده است .سلامتی هدیه زندگی است ، این چیزی است که به شما داده شده است و هر روز هم به شما داده خواهد شد ، علاوه بر کارهای که برای سلامتی خود انجام می دهیم باید برای داشتن چنین موهبتی که خدای متعال به ما داده است هر روز شکرگزار باشیم تا هر روز سلامتی جسم ما بیشتر و بیشتر شود . در این مقاله از بهار باور به بررسی رابطه ی سلامتی و شکرگزاری می پردازیم.

  آیا شکرگزاری روی سلامتی تأثیر دارد؟

  تحقیقات انجام شده در پروژه ی Thnx4 از GGSC نشان داد که افراد شرکت کننده در این تحقیقات که به مدت 2 هفته تمرین شکرگزاری کردند از سلامتی بهتری برخوردار شدن آنها کمتر مبتلا به سردرد، معده درد شدند و پوستشان شفاف تر شد. این نتایج مطابق با مقاله 2003  است که توسط رابرت امونز و مایکل مک کالو منتشر شده است بود. در آن مطالعه، دانشجویانی که فقط هفته ای یک بار به مدت 10 هفته در مرود چیزهایی نوشتند که از آنها شکرگزار بودند کمتر از علائم جسمی (مثل سردرد، تنگی نفس، درد عضلات و حالت تهوع) نسبت به دانشجویانی که در مورد حوادث روزانه می نوشتند گزارش کردند.

  رابطه ی سلامتی و شکرگزاری

  تحقیقات دیگری انجام شد و در آنها هیچ گونه ارتباطی بین سلامتی و شکرگزاری دیده نشد. یک تحقیق که در بین دانش آموزان مقطع متوسطه انجام شد نشان داد که آن دسته از دانش آموزانی که “شمارش نعمت” را انجام دادند، اصلاً از نظر سلامتی فرق نکردند. ایمونز و مک کارلو دانشجویانی که گزارش های شکرگزاری روزانه را به مدت 2 هفته انجام دادند از نظر سلامتی بهبود نیافتند. امونز و مک کارلو همچنین نشان دادند  که افرادی که مبتلا به درد عضلانی بودند و روزانه به مدت 3 هفته گزارش سپاسگزاری ارائه کردند دردهایشان کاهش نیافت.

  آیا این نتایج مختلط به این معنی نیست که شکرگزاری کردن و یا نوشتن نامه های شکرگزاری تأثیری روی اوضاع سلامتی شما ندارد؟ در اینجا باید بگیم که افرادی که در این پروژه های تحقیقاتی شرکت کردند فقط به مدت کوتاهی (2 یا 3 هفته) تمرین شکرگزاری کردند ولی این کار باید برای مدت طولانی تری مثلاً ماه ها انجام شود تا تأثیرات خودش را نشان دهد. به تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز داریم.

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.