شناخت غول درون (ضمیرناخودآگاه)

  مهارت
  شناخت غول درون - ضمیر ناخودآگاه - بهارباور

  با سلام خدمت دوستان عزیز این مقاله در مورد شناخت غول درون و یا قدرت درون ذهن (با نام علمی ضمیر ناخودآگاه) هستش و یک توضیحات مختصر و مفیدی برای شما ارائه شده و یکسری راهکار و اقدام هایی برای شما عزیزان نوشته شده و البته سعی کردم به زبان ساده نگارش کنم که بهتر بتونید باهاش ارتباط برقرار کنید.(بهار باور)  

   

  راه حل شناخت غول درون

  راه حل ضمیر ناخودآگاه (غول درون) انسانها این است که ما درک بهتری از شناختش داشته باشیم.

  ضمیر ناخودآگاه (غول درون) و خودآگاه انسانها هر در بدن هر انسانی وجود دارد که هر دو در آن واحد کار انجام میدهند که ضمیر خودآگاه فقط یک کار را می تواند انجام دهد و ضمیر ناخودآگاه حدود 5 میلیون کار را می تواند بطور همزمان انجام دهد.

  بطور مثال ضمیر ناخودآگاه (غول درون) کارهایی از قبیل بدست گرفتن سیستم داخلی بدن مثل: کارکرد قلب، پمپاژکردن خون بسمت رگها، آب رسانی پوست و کارکرد معده که وقتی ما غذا می خوریم کار تجزیه و تحلیل آن را به درستی انجام می دهد و مواد مغذی را وارد بدن و مواد زائد را به قسمت دفع می فرستد.

  و از دیگر کارهای ضمیر ناخودآگاه می شود به راه رفتن، حرف زدن، فکر کردن، خوابیدن، درک کردن و … اشاره کرد.

   

  شناخت غول درون - ضمیر ناخودآگاه - بهارباور

  اندازه ضمیر ناخودآگاه

  ضمیر ناخودآگاه تقریبا 92 درصد از کل مغز را به خود اختصاص داده است و ضمیر خودآگاه فقط 8 درصد از مغز را به خودش اختصاص داده پس معلوم می شود ضمیر خودآگاه نسبت به ضمیر ناخودآگاه بسیار ناچیز است.

   

  زیگموند فروید و شناخت غول درون

  زیگموند فروید ضمیر ناخودآگاه و ضمیر خودآگاه را تشبیح به کوه یخ کرده که قسمت بیرونی آن ضمیر خودآگاه و قسمت داخلی آن کوه یخ که درون آب است ضمیر ناخودآگاه تشبیح کرده است.

  ضمیر ناخودآگاه از هیچ منطقی تبعیت نمی کند و فقط از ورد هایی که ما به آن از طریق چشم و گوش و گفته هایمان که ما به آن می دهیم اکتفا و از آن استفاده می کند و تفاوتی بین واقعیت و غیر واقعی بودن قائل نیست و  واکنش  یکسان نشان میدهد.

   مثل: عینکهای واقعیت مجازی که پیشنهاد میکنم اگر تجربه نکرده اید حتما یکبار امتحان کنید و بر چشم خود بزنید تا ببینید چطور مغز ما گول میخورد و مغز ما دقیقا در همان موقعیت فیلم ما را قرار می دهد.

  مثلا: وقتی در فیلمی که مشاهده میکنید اگر از یک پرتگاه پرت شوید کل بدن شما نسبت به پرت شدن واکنش قوی نشان میدهد و همه اعضای بدن از قبل ترس شدید، خشک شدن دهان، سیخ شدن موهای بدن، دلهره، تپش قلب شدید و اتفاقات دیگری که از افتادن یک سطح بالا که من خودم (بانجی جامپینگ) را تجربه کرده ام می افتد.

  شناخت غول درون - ضمیر ناخودآگاه - بهارباور

  کمکهای غول درون به ما

  تا حالا شده در موقع سرخ کردن سیب زمینی و یا … یک قطره روغن داغ روی چشم شما بپرد؟ بنظر شما چه کسی به پلک ما فرمان بسته می دهد بسته شود که روغن داغ داخل چشم ما نرود؟

  این قدرت ضمیر نا خوداگاه ما هست که ما را از خیلی خطرها با خبر می کند.

  یا موقع یاد گیری رانندگی که اولش چقدر برامون سخت هستش باید همه جهات رو در نظر بگیریم تا بتونیم رانندگی کنیم باید نگاه به پاهامون بکنیم که درست سر جای خودش قرار بگیره درست دنده عوض کنیم گاز بدیم یا دنده کم کنیم یا اینه ها رو چک کنیم یا چطور از میان ماشینها رد بشیم و …

  واقعا اولش سخته چون همه این کارها رو ضمیر خودآگاه ما انجام میده و وقتی به کرات این کار رو تکرار میکنیم دیگه توی ضمیر نا خودآگاه ما ثبت میشه و دیگه بجایی میرسه که اگه یکی از ما سؤال بپرسه که چطوری گاز کلاج میکنی نمیتونی براش درست توضیح بدی و یا یک وقتهایی در موقع رانندگی توی فکر هستی و یک مسیر طولانی رو طی میکنی به یکدفعه به خودت میایی میبینی یا رد شدی یا اصلا نفهمیدی چطوری مسیر را تا اون مقصد طی کردی و یا هر کاری را که برای اولین بار می خواهیم انجام بدیم چقدر سخت هستش و کم کم بعد از تکرار اصلا سخت نیست و خیلی هم مشتاقانه انجام میدیم.

  شناخت غول درون - ضمیر ناخودآگاه - بهارباور

  تاکتیک های ارتباطی

  حالا میخوام چند تا تکنیک بهتون یاد بدم که راحتتر بتونید با غول درونتون ارتباط بگیرین فقط یادتون باشه که اون زورش زیاده و نباید باهاش سر جنگ بردارید چون قطعا شما بازنده خواهید شد.

  من خودم چند تا مریضی داشتم از قبیل ترش کردن معده که بسیار آزارم میداد و هر دفعه که غذا میخوردم نفخ معده یا ترش کردن اذیتم میکرد و زمانی که فهمیدم میشود با غول درون و یا اسم علمی اون که ضمیر ناخوداگاه هستش میشود ارتباط برقرار کرد خیلی متعجب شده بودم ولی دست به تست زدم و یک روزی که معده من ترش کرد خیلی قاطع و درست بهش گفتم دیگه دست از مسخره بازی بردار من رو اذیت نکن و بزار معده من کار خودشو بکنه.

  باور کنید مثل یک دماسنج ترش کردن معده من آرام گرفت و الان غریب به چهار سال است که دیگه مشکل معده پیدا نکردم و اون اوایل هر وقت که میخواست ترش کردن یا نفخ و یا سوزش معده شروع بشه مجدد خیلی قاطع بهش میگفتم دباره شروع نکنی ها و خدا را شاهد میگیرم که کاملا خوب میشد و من بسیار لذت میبردم که دارم کم کم ارتباط را با بچه غول درونم برقرار میکنم.

  و شما هم نسبت به حساسیت یا سرما خوردگی و یا سر درد و یا … امتحان کنید اولش یکم براتون مسخره میاد ولی امتحان کنید جواب میگیرید من مطمئنم.

  دوستان عزیز من سعی کردم مطالب رو ساده سازی کنم که راحت تر توی ذهنتون جا بیفته

  به امید روزهای خوب و خوش برای همه شما عزیزان

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.