کلمات ما چه قدرتی دارند؟

  reyhane
  کلمات ما چه قدرتی دارند؟ -بهارباور

  کلمات و سخنان مثبت، قدرتمند و زیبا خاصیت شفابخشی و ارتقاء دارند. هنگامی که با صداقت سخن می گویید، کلمات شما حتی قادر به التیام بخشیدن رنج های دیگران است. کلمات شما می توانند الهام بخش کودکان شما باشند. متأسفانه، احساساتی چون نفرت، ترس، عصبانیت، ناامیدی و رنجش در قالب کلمات ادا می شود. کلمات چه نوشته یا چه اداء شده قدرت احیاء یا از بین بردن زندگی و روابط را دارند.

  بسیار لازم است که همواره صادقانه سخن بگوییم اما حتی باید همواره مراقب آنچه می گوییم باشیم. کلمات شما قدرت تغییر دارند.

  واکنش نشان دادن

  اگر شما وقتی در شرایط به خصوصی قرار می گیرید، کلمات و سخنان  مخرب می توانند آشفته کننده و تخریب کننده ی روح باشند. بسیار آسان است که احساسات و افکارمان را در قالب کلمات در بیاوریم. بیان خودمان به روش مثبت بدون توجه به موقعیت و شرایط، نیاز به کنترل قدرت دارد. هنگامی که در شرایط استرس زا قرار دارید مکث کنید و نفس عمیق بکشید.

  مسئول کلماتی که اداء می کنید باشید.

  به این مسأله توجه کنید که کلمات شما هم قدرت مثبت و هم قدرت منفی دارند. هرآنچه که شما بیان می کنید قدرت تأثیرگذاری و قدرت تغییر را دارد. این انتخاب شما است که چه کلماتی را استفاده کنید، کلمه های الهام بخش یا تخریب کننده.

  به کلمات خود بیاندیشید

  کلماتی را که انتخاب کنید که مثبت، پر از عشق، شفا بخش و الهام بخش باشند. کلمات مثبت زندگیمان و آدم های اطرافتان را دگرگون خواهد ساخت. همین لحظه اکنون می توانید یک محیطی سرشار از انرژی مثبت برای خود خلق کنید. به کلماتی که اداء می کنید توجه کنید.

  حرف زدن مثبت با خود

  حرف زدن مثبت با خود یک گام اساسی در ساختن عزت نفس است. یک استراتژی اصلی برای ایجاد تغییر است. برخی از ورزشکاران بزرگ جهان از این تکنیک برای رسیدن به رویاهای بزرگ خود استفاده می کنید. البته لازم نیست که شما یک قهرمان جهان باشید تا از این تکنیک به نفع خودتان استفاده کنید بلکه هر کس می تواند از این تکنیک استفاده کند.

  اغلب ما در مورد خودمان حرف های منفی و بدی می زنیم که البته ناآگاهانه این کار را انجام می دهیم. شما حتماً متعجب خواهید شد اگر به شما بگوئیم که در 24 ساعت آینده مراقب افکار و حرف های خودتان در مورد خودتان باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.