3 اقدام ساده برای داشتن زندگی بهتر

  مهارت
  زندگی بهتر - بهارباور

  تجربه حس خوب یکی از چیز هایی است که امروزه اکثر مردم به دنبال آن هستند. اینکه انسان همواره به دنبال حسب و حال خوب است همیشه در طبیعتش وجود داشته اما امروزه به نظر میرسد حس خوب کمیاب شده است. در این قسمت قصد داریم در مورد سه اقدامی که می‌توانند به مقدار زیادی احساس خوب و خوشایند در ما به وجود آورند و در رسیدن به زندگی بهتر به ما کمک کنند، مطالبی ارائه دهیم با ما همراه باشید.(بهارباور)

  3 اقدام ساده و راحت برای داشتن زندگی بهتر

  ۱. خوبی کردن به دیگران

  ازجمله کارها و اقداماتی که حس خوب را در ما به وجود می‌آورند، آن دسته از عملکردهای روزانه‌مان هست که این احساس را در ما به وجود می‌آورد که باعث شده‌ایم یک اتفاق و تغییر مثبت هرچند کوچک در این دنیا رخ دهد.

  یکی از روش‌های ایجاد تغییرات مثبت در دنیا کمک به دیگران است. همیشه لازم نیست این کمک‌ها به‌صورت مالی باشند بلکه می‌توان با اختصاص دادن زمان، دادن یک وعده غذا و یا آموزش موضوع یا مهارتی ساده ولی کاربردی به دیگران حس خوب کمک به دیگران را تجربه کرد.

  همین کمک‌ها و بخشش‌های کوچک درصورتی‌ که توسط همه انجام شود و تداوم داشته باشند، می‌توانند باعث شوند تغییرات بزرگ و تأثیرگذاری به وجود آمده و هر روز دنیای بهتری را نسبت به روز قبل شاهد باشیم.

  برای یافتن موقعیت مناسب کمک کردن به دیگران نیازی به جستجو نیست، فقط کافی‌ست از برخی از همان موقعیت‌هایی که در زندگی روزمره برایمان پیش می‌آید استفاده کرده و این کار را انجام دهیم و مشکلی از مشکلات افراد را حل کنیم.

   

  ۲. مثبت اندیشی

  یکی از عباراتی که به یک کلیشه در جامعه ما تبدیل شده، عبارت مثبت اندیشی است. همواره همایش‌ها و گردهمایی‌های زیادی به این بهانه و معمولاً با هدف افزایش مخاطب و کسب درآمد برگزار می‌شود.

  ولی همین پرتکرار و کلیشه شدن یک عبارت باعث می‌شود ما توجهی به آن نکنیم و برایمان به یک عبارت خنثی تبدیل شود.

  اما به نظر من یکی از اقداماتی که باعث می‌شود ما در زندگی حس خوب دائمی را تجربه کنیم، داشتن دیدی مثبت نسبت به خودمان، توانایی‌هایمان، آینده‌مان و اتفاقات روزمره دوروبرمان است.

  این دید مثبت باعث می‌شود که افکار مثبت در ذهن ما شکل بگیرند و اقدامات و عملکردهای ما به‌طور چشم‌گیری بهبود یابند.

  درصورتی‌که نگاه ما به اتفاقات، انتخاب‌ها و روند زندگی‌مان یک نگاه منفی باشد، چگونه می‌توان حس مثبت را در زندگی تجربه کرده و منتظر موفقیت‌های بزرگ‌تر و بهتر بود؟

  شروع روز با این نگاه و داشتن چشم‌اندازی مثبت باعث می‌شود ما تا آخر شب با انرژی مضاعف در پی برداشتن گام‌های بزرگ در جهت دستیابی به اهدافمان باشیم و هم‌زمان حس خوب را هم تجربه کنیم.

  زندگی بهتر - بهارباور

   

  ۳. یادگیری دائمی

  اصولاً برای تجربه یک زندگی خوب توأم با موفقیت باید همواره سعی کرد در زمینه تخصصی خود بهترین عملکرد را داشت و رسیدن به این هدف جز با یادگیری دائمی ممکن نخواهد بود.

  موضوع مهمی که وجود دارد این است که کمتر کسی پیدا می‌شود که بتواند در کاری که به آن مشغول است، عملکردی بی‌نقص و عالی داشته باشد و این دلیل کافی‌ست تا فرد برای همیشه در زندگی در حال یادگیری و بهبود مهارت‌ها و توانایی‌هایش باشد.

  امروزه روش‌های مختلف و متنوعی برای یادگیری وجود دارد که ازجمله آن‌ها می‌توان به مطالعه وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های تخصصی، آموزش‌های آنلاین، شرکت در سمینارها، مطالعه کتاب‌ها و نشریات تخصصی، گوش دادن به پادکست‌ها و مشاهده فیلم‌های آموزشی اشاره کرد.

  امکانات یادگیری در دنیای امروز آنقدر بدون محدودیت و پایان‌ناپذیر هستند که بهانه‌ای برای کم‌کاری و یا متوقف کردن آموزش شخصی باقی نمی‌ماند.

  حتی اگر کسی ادعا کند که در زمینه تخصصی خود به مهارت و دانش کافی دست یافته است، می‌تواند این حس خوب را با تدریس و آموزش به دیگران تجربه کند. این کار علاوه بر اینکه باعث بهبود دانش و توانایی‌های دیگران می‌شود، بلکه برای خود فرد هم دستاوردهای بسیار ارزشمندی به همراه خواهد داشت.

  دیدگاهتان را بنویسید

  آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.